Co to są Wieczory dla Zakochanych i Rekolekcje dla Narzeczonych?

DLAnarzeczonychWieczory dla Zakochanych oraz Rekolekcje dla Narzeczonych to programy przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa.

W obu programach podstawową metodą jest praca własna narzeczonych. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw oraz kapłanów animatorów Spotkań Małżeńskich. Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania własnych cech osobowości i oczekiwań, a także ustalenia wspólnej hierarchii wartości  spraw w życiu. Uczą  się również jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Praca ma charakter warsztatowy.

Wieczory oraz Rekolekcje przeznaczone są zarówno dla narzeczonych jak i par chodzących ze sobą ale poważnie  myślących o małżeństwie. Można w nich uczestniczyć tylko parami.

Wieczory dla Zakochanych

Wieczory dla Zakochanych to 9 spotkań trwających ok. 3 godzin każde. Spotkania odbywają się jeden raz w tygodniu, przy parafii lub w ośrodkach duszpasterskich. Wieczory dla Zakochanych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich.

Rekolekcje dla Narzeczonych

Rekolekcje dla Narzeczonych prowadzone są formie wyjazdowej, w domach rekolekcyjnych. Rozpoczynają się w piątek o godz. 17:30, a kończą w niedziele ok. godz. 18:00.
Rekolekcje dla Narzeczonych, spełniają wymagania w zakresie katechez przedmałżeńskich. Przygotowanie w zakresie naturalnych metod rozpoznawania okresów płodności, podobnie jak na wszystkich innych kursach przedmałżeńskich, musi być uzupełnione w parafii lub na specjalnych kursach.
Absolwenci Wieczorów dla Zakochanych i Rekolekcji dla Narzeczonych otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.