Rekolekcje we Lwówku Śl.

lwowek4W dniach 26-28.09.2014r., odbył się drugi w tym roku weekend dla małżeństw. Pary prowadzące to Irenka i Rysiu Orzelscy, Irenka i Józek Giniowiec oraz po raz pierwszy Ania i Krzysiu Król, również po raz pierwszy prowadził‚ z nami weekend ks. Paweł‚ Oskwarek. Dojechałoo 10 par w większości z naszej diecezji. To co usłyszeliśmy w świadectwach uczestniczących par upewnia nas, że warto się trudzić.
Wszystkie pary mimo zaskoczenia, co do formy rekolekcji z pełnym zaufaniem podjęły trud rekolekcyjny i to, że dobrze wykorzystali darowany przez Boga czas świadczyły świadectwa :

żona:
Mam mieszane uczucia ale i nadzieję. Samo to, ze mogliśmy tu być razem to jest nasze ogromne zwycięstwo i to, ze mój mąż chce ze mną rozmawiać i jest otwarty na dialog.
mąż:
Udał‚o nam się odnaleźć to co nas łączy.
żona:
Wyjeżdżam z nadzieją na dalszy dialog i ze spokojem, że damy radę.
mąż:
Te rekolekcje odpowiedziały mi na pytanie o sens małżeństwa. Wiem jedno, że powinienem więcej słuchać. Odkryłem, że niezależnie od stażu małżeńskiego o miłość trzeba walczyć, troszczyć się o nią i ją pielęgnować.
żona:
Wiem, że jeśli pójdziemy do źródła, czyli do Boga to wszystko nam się uda.
mąż:
Fajnie, ż mogliśmy wrócić do początków naszej miłości. Wyjeżdżam z nadzieją i przebaczeniem. Mam nadzieję, że będzie lepiej.
lwowek1 lwowek2 ??????????????????????????????? lwowek5

żona:
Zagubiliśmy Boga i zaczęło się psuć w małżeństwie. Wyjeżdżam z ufnością na lepsze.
mąż:
Stanąłem w prawdzie przed sobą i przed Bogiem i poczułem się wolny. Wyjeżdżam z nadzieją, że uda mi się być lepszym mężem i ojcem.