Ziarno dialogu

W Lwówku Śląskim w Domu Rekolekcyjnym Caritas w dniach 14-16 listopada 2014r., odbyły się po raz kolejny rekolekcje dla narzeczonych. Byliśmy w rozterce bo swój udział potwierdziło tylko 5 par i to wszystkie z poza naszej diecezji. Wbrew wszystkiemu podjęliśmy decyzję że rekolekcje się odbędą…. Prowadzili je: Irenka i Rysiu Orzelscy, Halinka i Leszek Michalewicz oraz Terenia i Adam Smolińscy.  Opiekę duchową sprawował ks. Mariusz Habiniak. Wykład o naturalnym planowaniu rodziny poprowadziła Agata Szymkowiak, w bardzo naturalny i żywiołowy  sposób. Forma przekazu była prosta i bezpośrednia z dozą humoru.
Mamy nadzieję, że weekend zasiał‚ w sercach narzeczonych ziarno dialogu, a dla nas animatorów był kolejnym krokiem na drodze duchowości małżeńskiej

Z wypowiedzi uczestników:

– Rekolekcje pomogły nam się lepiej poznać. Wyjaśniły dużo wątpliwości i stanowiły zachętę do podjęcia szczerego i uczciwego dialogu z narzeczonym.

– Utwierdziły nas w decyzji. Skłoniły nas do zastanowienia się i omówienia wielu spraw dotyczących naszego wspólnego życia  raz naszego wspólnego spojrzenia na Boga i wiarę w naszym życiu.

Pokazały mi, ze Sakrament Małżeństwa nie kończy się w dniu jego zawarcia ale dopiero zaczyna

– Mogliśmy skonfrontować swoje wyobrażenia i oczekiwania względem siebie i wspólnego życia.

Przez te 3 dni bardziej poznaliśmy siebie i siebie nawzajem, niż przez 3 lata chodzenia ze sobą