Rekolekcje dla Narzeczonych – Lwówek Śl.

Sakrament Małżeństw nie kończy się w dniu jego zawarcia, ale dopiero zaczyna

W Lwówku Śląskim w Domu Rekolekcyjnym Caritas w dniach 25-27 września 2015r. odbyły się rekolekcje dla narzeczonych. Uczestniczyło 6 par większość z naszej diecezji. Rekolekcje prowadzili: Irenka i Rysiu Orzelscy, Bożenka i Irek Krukowscy, Terenia i Adam Smolińscy oraz Kasia i Grzegorz Żurek, jako doradcy życia rodzinnego wygłosili dla narzeczonych konferencję o naturalnych metodach rozpoznawania płodności .  Opiekę duchową sprawował ks. Paweł Oskwarek  a w niedzielę ks. Bronisław Piśnicki.

Mamy nadzieję, że weekend zasiał w sercach narzeczonych ziarno dialogu, a dla nas animatorów był kolejnym krokiem na drodze duchowości małżeńskiej

Z wypowiedzi uczestników:
Rekolekcje pomogły nam lepiej się  poznać utwierdziły nasze przekonanie wobec dalszych planów ,wiemy teraz czego oczekujemy wobec siebie.
Najbardziej przemówiły do mnie świadectwa z życia prowadzących , bo to było coś najbardziej realnego, mieć poczucie, że ktoś to przeżył i poradził sobie z tym.
Nowe spojrzenie na wiele spraw, nadzieję na lepsze życie po ślubie, udowodniły mi, że podstawą związku jest dialog.
Było to moje pierwsze doświadczenie, gdzie mogłam spędzić z narzeczonym dużo czasu na rozmowach o nas, naszych potrzebach, oczekiwaniach, planach, lękach i niepokojach. Cieszę się, że udało się przejść w dialogach tematy macierzyństwa, wiary, pielęgnowania naszej miłości a także stawiania granic i ustalenia hierarchii wartości. Mogliśmy przedyskutować co dla każdego jest najważniejsze.