Rekolekcje dla narzeczonych w Osłej

Czas lepszego poznania siebie i siebie nawzajem.

          W “Domu Chleba” w Osłej, w dniach 29.06-01.07.2018r., odbyły się rekolekcje dla narzeczonych. Uczestniczyło 22 pary. Rekolekcje prowadzili: Irenka i Rysiu Orzelscy, Terenia i Robert Jagielscy z Ośrodka Świdnickiego, Ada i Rafa Kołodziejowie,  Paulina i Łukasz Czukiewscy, Konferencję o naturalnych metodach rozpoznawania płodności wygłosił Doradca Życia Rodzinnego Michał Hołownia .  Opiekę duchową sprawował ks. Mariusz Habiniak.

Mamy nadzieję, że weekend uświadomił narzeczonym, że dialog jest darem dla małżeństwa, wielu z nich podkreślało w swoich świadectwach jego wagę. Ogromnie ucieszył nas fakt, że wiele par odkryło, że jedynie na Bogu można budować szczęśliwe małżeństwo i poprzez wzajemne słuchanie siebie, rozumienie i dzielenie się sobą, a także przebaczenie budować i pogłębiać relacje między sobą w narzeczeństwie i później w małżeństwie.

Z wypowiedzi uczestników:

– Rekolekcje zbliżyły nas do siebie i pokazały wspólne wartości, na których będziemy budować nasze małżeństwo. Odpowiedziały na potrzebę nauczenia się niełatwej sztuki dialogu.

 – Dowiedzieliśmy się, że oboje potrzebujemy wysłuchania.

– Rekolekcje pomogły nam lepiej się poznać. Zobaczyłam, jak ważna jest wiara w małżeństwie, a także miejsce Boga w życiu każdego z nas.

– Dotarło do mnie jak ważne jest mówienie o swoich uczuciach, nawet tych przykrych. Najbardziej dotarł do mnie temat związany z opuszczeniem domu rodzinnego. Nie zdawałem sobie sprawy, że moje silne relacje z ojcem, który wychowywał mnie sam, mogą stać się przeszkodą w budowaniu dobrych relacji w naszym małżeństwie.

– Uświadomiły wagę rozmowy – dialogu, zrozumienia i chęci pojednania. Pokazał, że nie mogę forsować swoich argumentów i przekonywać narzeczoną, że źle czuje i źle twierdzi. Zrozumiałem jak ważna jest akceptacja odmienności.

                                                                     Irena i Ryszard Orzelscy