Rekolekcje dla par niesakramentalnych marzec Krzeszów 2018r

Nadzieja, na bycie bliżej Boga..

W dniach 02-04.03.2018r., odbyły się w Krzeszowie po raz drugi rekolekcje dla par niesakramentalnych w powtórnych związkach po rozwodzie prowadzone przez nasz ośrodek. Pary prowadzące to Rysiu i Irenka Orzelscy oraz Andrzej i Ania Wanatowie z Oświęcimia, para niesakramentalna, która od kilku lat żyje ze sobą jako białe małżeństwo oraz s. Paula Kurek, benedyktynka z Krzeszowa, dzięki wysiłkom której te rekolekcje się odbywają. i ks. Mariusz Habiniak. Mimo ogromnego wysiłku prowadzenia rekolekcji w dwie pary oraz zimna panującego w klasztorze z powodu awarii ogrzewania, rozgrzewała nas ciepła atmosfera i wzajemna życzliwość uczestników. To co usłyszeliśmy w świadectwach uczestniczących par upewnia nas, że warto się trudzić i nawet czasami zmarznąć.
W rekolekcjach wzięło udział osiem par z całej Polski. Mimo zaskoczenia, co do formy rekolekcji wszyscy starali się wykorzystać darowany im czas na pogłębienie więzi w małżeństwie i budowanie coraz lepszych relacji poprzez dialog ze sobą i z Panem Bogiem. Ogromnym przeżyciem była codzienna poranna Adoracja Najświętszego Sakramentu zarówno dla uczestników jak i prowadzących.
Ze świadectw uczestników :
– Bardzo ważne były świadectwa i uświadomienie sobie, że Bóg nas kocha i myślę, że Bóg postawił nas na swojej drodze po coś.
– Myślę, że odkryliśmy drogę jak żyć blisko Boga będąc w takiej sytuacji.
– Zobaczyłem jak ważny jest dialog, czego zabrakło w sakramentalnym małżeństwie.
– Wierzymy, że Bóg pomoże nam uporządkować i ułożyć nasze sprawy.
– Otrzymaliśmy drogowskazy jak żyć bliżej Boga i nie zwracać uwagi na, oceny innych ludzi.
– Te rekolekcje pozwoliły mi zobaczyć miłość jako dobro, Wyjeżdżam z otwartym sercem na ludzi i na Boga.
Ryszard i Irena Orzelscy