Spotkania porekolekcyjne

spotkania porekolekcyjneJednorazowe uczestnictwo w Spotkaniach Małżeńskich nie zawsze przynosi od razu spodziewany rezultat. Pierwsze rekolekcje są impulsem, początkiem drogi. Wiele małżeństw chce kontynuować doświadczenie rekolekcji w sposób systematyczny w czasie comiesięcznych spotkań w grupach porekolekcyjnych.

Uczestnicy tych spotkań powiedzieli m.in.:

Dzięki spotkaniom naszej grupy jestem wewnętrznie bogatszy o świadectwo waszego życia. Słysząc, że wy także zmagacie się z różnymi sprawami, wiem, że nie jestem sam w moich zmaganiach.

Potrzebujemy takiej grupy spotykającej się w duchu słuchania, dzielenia, rozumienia, bez wymądrzania się, oceniania, doradzania i proponowania jedynych słusznych rozwiązań.

Na weekendzie coś się zaczęło. Potrzebna jest kontynuacja, ale nie gdzie indziej tylko właśnie tu, w tym gronie. Potrzebujemy punktu oparcia.

Każdy temat, który jest tu podejmowany, przygotowany jest jakby specjalnie dla nas. Takie spotkania są jak czyste źródło, z którego pijemy i na jakiś czas zaspokajamy swoje pragnienie, a potem znów mamy możliwość przyjść do niego, gdyż czekają tu na nas wierni przyjaciele z wielkim sercem i dobrymi pomysłami.

Spotkanie porekolekcyjne  to przypominanie naszemu małżeństwu, abyśmy nie stracili tego skarbu, jaki odnaleźliśmy na Rekolekcjach Podstawowych.

Na spotkaniach porekolekcyjnych kontynuujemy naukę dialogu i wzajemnego zrozumienia. Jesteśmy po nich bardziej zrównoważeni, zupełnie inaczej rozmawiamy, szanujemy nawzajem swoje uczucia, nauczyliśmy się wybaczać sobie nawzajem pomyłki.
Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w spotkaniach comiesięcznych, organizujemy kilka razy w roku w każdym Ośrodku tzw. spotkania ogólne, które także podtrzymują doświadczenie rekolekcji, ale już nie w sposb tak systematyczny jak w małej grupie.