Turnus wakacyjny – Zakopane 2015 r

Radosny czas wypoczynku w Zakopanem
W dniach 06-15.07.2015r . w Ośrodku Rekolekcyjno Wypoczynkowym Zakopane-Cyrhla  w gościnnych progach księży marianów wypoczywało 12 par z całej Polski. Opiekę duchową roztaczał nad nami ks. Mariusz  Habiniak.
Piękno otaczających gór, wspaniała panorama Tatr z wysokości 1050 m , czyste powietrze, wyjątkowa cisza sprzyjały wypoczynkowi, modlitwie, osobistej refleksji, ale też pogłębieniu relacji między małżonkami, odnowieniu miłości, jeszcze lepszemu poznaniu siebie podczas spotkań z dialogiem.
Dla wytrwałych turystów nagrodą było spotkanie na skrzyżowaniu szlaków z Gęsięj Szyi i Murowańca  Irenki i Jurka Grzybowskich.DSC_5045


Dużym atutem tego miejsca była kaplica o regionalnym wystroju całkowicie do naszej dyspozycji. Adoracja, Eucharystia, wspólne wycieczki, wieczorne rozmowy sprzyjały budowaniu wspólnoty i zacieśnianiu więzi między uczestnikami.
Ze świadectw:
– Wyjeżdżamy z pięknym doświadczeniem wspólnot, z zadaniem do budowy pięknej Bożej rodziny. Był to szczególny czas dla nas małżonków, mogliśmy pobyć ze sobą, porozmawiać, spotkać się i ubogacić wzajemnie. Mam nadzieje na piękne owoce.
– Turnus wywołał we mnie uczucie radości oraz niedosytu – czas szybko mija. Wyjeżdżam z postanowieniem większej cierpliwości i spokoju w stosunku do dzieci i do żony.
– Wyjeżdżam z uczuciem takiej ulgi, która zdjęła ciężar bezsilności jakim był dialog z małżonką albo jego brak. Obecnie radość, szczęście nadzieja. Jesteśmy bogatsi o wiedzę jak rozmawiać, co robić by się rozumieć, jak sobie pomagać.

Irenka i Rysiu Orzelscy